Ons Center in Takeo

headerbeeld

Onze school en leerboerderij liggen "in the middle of nowhere", in een van de armste gebieden van Cambodja. Onze commune telt ongeveer 9000 inwoners waarvan 70 % beneden 21 jaar is. De bevolking bestaat voornamelijk uit arme rijstboeren. Veel mensen leven er ver beneden de armoedegrens (minder dan 50 dollarcent per dag). In het hele gebied is geen elektriciteit, geen stromend water en beperkte medische zorg aanwezig. Juist in dit arme gebied, waar de economie decennia heeft stilgestaan en waar geen enkele toerist komt, willen wij de kinderen een beter toekomstperspectief geven. Wij geven deze kinderen onderwijs, kleding, voedsel, onderdak en ondersteunen de kansarme gezinnen met duurzame kleinschalige projecten.

Multifunctioneel centrum Takeo
Multifunctioneel centrum Takeo
Multifunctioneel centrum Takeo
Multifunctioneel centrum Takeo
Carola Käller op de bouwplaats
Boerderij

Onderwijs

Het niveau van het openbaar onderwijs in Cambodja is slecht, de leraren zijn onvoldoende opgeleid. De kinderen gaan slechts 4 uur per dag naar de basisschool en door de talrijke nationale feestdagen en andere onduidelijke redenen, vallen de lessen vaak uit. Tijdens de zomermaanden zijn de scholen 3 maanden dicht omdat de kinderen met hun ouders op de rijstvelden moeten werken. De arme kinderen volgen meestal maar een paar jaar basisonderwijs en kunnen net als hun ouders niet lezen en schrijven.

Onze School

In onze school wordt aan ruim 200 kinderen Engelse les geven door Cambodjaanse leraren en Nederlandse vrijwilligers, uiteraard voor alle kinderen gratis. Daarnaast wordt les gegeven op het gebied van landbouw/veeteelt, creativiteit, sport en spel, hygiëne, algemene ontwikkeling en op kleine schaal ook computerles.

Onderwijs in het multifunctioneel centrum Takeo
Onderwijs in het multifunctioneel centrum Takeo
Onderwijs in het multifunctioneel centrum Takeo
Onderwijs in het multifunctioneel centrum Takeo
Onderwijs in het multifunctioneel centrum Takeo
Onderwijs in het multifunctioneel centrum Takeo

Buurthuis

In ons buurthuis worden verwaarloosde kinderen opgevangen. Ze worden liefdevol verzorgd door Mr. Phart en zijn vrouw, die met hun gezin naast het center wonen. We ondersteunen (wees) kinderen die bij de grootouders of een ander familielid wonen, omdat de ouders overleden zijn of hun ouder(s) niet voor hen kunnen zorgen. Wij geven deze kinderen maandelijks rijst en voorzien hen van een schooluniform en een tweedehands fiets.

Community center

Ons center fungeert tevens als community center voor de gemeenschap die uit ongeveer 9000 inwoners bestaat. Voor veel jongeren is het een sociale ontmoetingsplaats. Ons kantoor is in dit gebouw gevestigd en onze besprekingen met de dorpelingen, communeleader en 11 village leaders vinden hier plaats. Onze stichting ondersteunt de allerarmste gezinnen met diverse kleinschalige duurzame projecten, zoals het koeienproject, waterpompenproject, huizenproject. Daarnaast bieden wij ondersteuning bij het opzetten van kleinschalige bedrijfjes, zodat deze mensen zelfredzaam worden en niet in lengte van dagen afhankelijk zijn.

Educatieve boerderij

Onze boerderij ligt schuin tegen over ons center en is een modelboerderij voor educatieve doeleinden. Er worden aan de kinderen en volwassenen praktijklessen gegeven op gebied van landbouw en veeteelt. Veel arme mensen uit de commune leven van een matige rijstoogst. We willen deze mensen leren hoe ze zelf op simpele wijze een groentetuin en een kleine visvijver kunnen aanleggen en we geven informatie over het houden van dieren. Mr. Prat Chres is de manager van de farm en heeft veel know-how op gebied van landbouw. Hij is een gepensioneerde trainer van CEDAC en heeft internationale ervaring. 

Educatieve boerderij bij het multifunctioneel centrum Takeo
Educatieve boerderij bij het multifunctioneel centrum Takeo
Educatieve boerderij bij het multifunctioneel centrum Takeo
Educatieve boerderij bij het multifunctioneel centrum Takeo
Educatieve boerderij bij het multifunctioneel centrum Takeo
Educatieve boerderij bij het multifunctioneel centrum Takeo
 

>>> GRATIS vrijwilligerswerk!

  • Wij berekenen geen organisatiekosten
  • Je betaalt alleen je eigen vervoer, onderdak en eten
  • Alle donaties gaan voor 100% rechtstreeks naar onze kinderen

Meer informatie

Change language

Doneer een bijdrage

Klik op het bedrag van uw keuze

  iDeal logo

10 euro 

25 euro 

50 euro 

75 euro 

100 euro 

200 euro 

Lees onze laatste Neuwsbrief

Lees wat wij in 2015 tot stand hebben kunnen brengen - dankzij de steun van velen - in onze Nieuwsbrief december 2015 (pdf).